Balles dejas

Balles dejas ir domātas visiem tiem, kuri, esot saviesīgos pasākumos, vēlas dejot. Kuri labprāt pavadītu vakaru viesībās dejojot, nevis skatoties, kā to dara citi. Tiem, kuri grib justies brīvi un pārliecināti par sevi deju laukumā un ar savu dejotprasmi pārsteigt citus.

Balles dejas sevī ietver dažādus deju veidus:

Vīnes valsis

Romantiska deja, ko raksturo vienkārša, bet ārkārtīgi eleganta griešanās.

Lēnais valsis

Šo deju varētu saukt par balles deju karalieni. Tā ir ļoti populāra dejotāju vidū. Lēna, liriska deja, ko raksturo plūstošas, līganas kustības un apļveida griezieni.

Tango

Ir viena no valdzinošākajām un jutekliskākajām balles dejām. Tai raksturīga kaislību spēle – pāris dejo te uz vienu te otru pusi, te lēni te ātri, te pēkšņi strauji apstājas…

Ča-Ča-Ča

Draiska, koķeta deja pilna ar kaisli un enerģiju. Abi deju partneri sinhronizē katru sava pāra kustību.

Samba

Samba ir Brazīlijas karnevāla neatņemama sastāvdaļa. To raksturo „karstasinīgas” gurnu kustības pulsējošā mūzikas ritmā.

Rumba

Rumba tiek saukta par Latīņamerikas deju karalieni. Tā ir romantiska un jutekliska deja. Abi dejas partneri izrāda interesi viens par otru, bet katrs sev raksturīgā veidā: sieviete – pavedinot, vīrietis – demonstrējot savu vīrišķību, spēku.

Kviksteps

Strauja deja pārī, kurai ir raksturīgi enerģiski palēcieni uz vietas un kustībā uz priekšu.

Džaivs

Šo deju raksturo dzīvesprieks un rotaļīgums. Tā ir ļoti ātra un enerģiska. Šī deja ir iecienīta dejotāju vidū, jo tās dejošanai nav vajadzīgi lieli dejuzāles plašumi, bet kāds sauss maiņas krekls beigās gan noderēs.

Lēnais fokstrots

Lieliski piemērota deja iesācējiem, viegli iemācīties. Šo deju var dejot gandrīz pie jebkuras mūzikas un gandrīz jebkurā vecumā.

Pasniedz: Anastasija

Piesakies!